blog-post image

Ako sa aj pri nepriaznivom počasí udržať vo forme?

Mnohí z vás sa po zime pri ľahkom oteplení tešili na športovanie vonku. Na to, ako sa zase dostanete do kondície a mimo domov, na čerstvom vzduchu. Avšak ako každý rok, vás rozhodilo jarné premenlivé počasie. Preto sa dnes pozrieme na pár tipov, ako nestratiť motiváciu a športovať aj v takomto počasí.

Športy vonku

Všeobecne pri športovaní vonku v nepriaznivom počasí platí pravidlo → správne sa obliecť a obuť. Ak tak neurobíte, chladné veterné či daždivé počasie výrazne ovplyvní váš výkon a môže byť aj zdraviu škodlivé športovať v zlom oblečení. Viac o oblečenie na športovanie v nepriaznivom počasí sa dozviete v článku "Športovanie v nepriaznivom počasí, alebo ako sa správne obliect"

Turistika

Turistika, teda pešia chôdza, je jeden z najzdravších a najjednoduchších športov, ktorý je vhodný takmer pre každého. pešia chôdza má veľa výhod, môžete sa vydať priamo z domu bez akéhokoľvek prechádzanie, môžete ísť po rovine alebo do kopca, niekoľko kilometrov alebo len pár. Voľba je len na vás.

V neposlednom rade vás počasie takmer neovplyvní, ak však viete,že sa musíte správne obliecť a dobre zvoliť obuv. Rozdielom je, či idete na prechádzku po asflatě, alebo na prechádzku po lesnej ceste, alebo na vysokohorskú turistiku. V každom prípade platí, že na každú činnosť iná obuv. Ak sa zle oblečiete a bude vám prílišné teplo, prehrejete sa, ak sa oblečiete tak, že premoknete, bude vám zima. Preto je dôležité správne voliť oblečenie.

Tip na trekovú obuv:

Merrell Dashen Waterproof Walking Boots Mens

Obr.: Merrell Dashen Waterproof Walking Boots Mens

Beh

Beh je veľmi podobný pešiu chôdzu, ale vďaka behu sa rýchlejšie dostanete do kondície a do formy. Nepotrebujete k nemu tiež žiadne špeciálne vybavenie okrem správneho odetí a obuvi, podľa aktuálneho počasia. Behať môžete v lese alebo po ceste, preferencie sú na vás. Beh zlepšuje vašu celkovú kondíciu, kapacitu pľúc a psychickú rovnováhu.

Tip na bundu na šport v nepriaznivom počasí:

TRIBAN Nepremokavá Dámska Bunda 500

Obr.: TRIBAN Nepremokavá Dámska Bunda 500

Cyklistika

Cyklistika je oproti behu šetrná k vašim kĺbom. Vďaka šliapania na pedále vyvíjeíte plynulý pohyb a aktivujete takmer všetky svaly vo vašom tele. Jazda na bicykli vám nielen pomôže pri chudnutí a získavaní lepšej kondície a viac svalov, ale tiež zlepšuje vaše fyzické i psychické zdravie.

Přejít na článek “Ako vybrať elektrobicykel” »

Canicross so psom

Canicross so psom sa dnes radí medzi jedny z najobľúbenejších športov majiteľov psov. Ide o to, že spojíte užitočné so zábavným. Pes sa musí venčiť, musí sa unaviť, vy chcete športovať, schudnúť a dostať sa do kondície a to aj pri nepriaznivom počasí. Psovi je jedno, či prší alebo sneží, von jednoducho potrebuje. Canicross je spojením oboch týchto činností. Canicross je teda beh so psom, ktorého má pán připotaného na elastickom vodítku k sedáku, ktorý má na sebe. Pes má špeciálne postroj a pri behu tak panička ťahá.

Domáca posilňovňa

Samozrejme nie je nič lepšie, čo by nás pred nepriaznivým počasím ochránilo lepšie, než strecha nad hlavou. Né každého posilňovanie a cvičenie doma baví, avšak koho áno a tú možnosť má, má vyhraté.

V domácej posilňovni bývajú najčastejšie využívané tieto stroje:

Trenažéry

Trenažérov je niekoľko druhov, každý pôsobí na telo inak a hodí sa zakaždým pre niekoho iného, ​​avšak medzi tie najobľúbenejšie patria trenažér veslovací, cyklistický trenažér a eliptický trenažér. Viac sa môžete dozvedieť v článku "Ako vybrať trenažér".

Přejít na článek “Ako vybrať trenažér” »

Bežecký pás

Bežecký pás je vhodný pre tých, ktorí chodia behať aj von, ale nepriaznivé počasie pre nich nepatrí medzi ideálne podmienky. Bežecký pás napomáha udržaniu kondície, posilňuje skoro všetko svalstvo v tele a najlepšie na tom je, že všetko z pohodlia domova.

Ak domácu posilňovňu nemáte a hľadáte inšpiráciu pre jej vyhotovenie, prečítajte si článok "Ako zariadiť domácu posilňovňu?".

Přejít na článek “Ako zariadit domacú posilovnu” »

Záverečné zhrnutie


Na záver si to teda zoapkujeme, prí športu v nepriaznivom počasí vonku je dôležité správne sa obliecť a nadhodnoteniu svoje sily. Užite si vašej čerstvú jarnú energiu a nebojte, teplé krásne slnečné dni, sú už za rohom!

TOP produkty z kategórie Šport

Podobné články

Prečo nosiť kompresné podkolienky pri športe?

Počuli ste už o kompresných podkolienkach na šport? Zaujíma vás, v čom spočíva výhoda v ich nosení a prečo ich nosiť?

Kompresné podkolienky sú už dlhé roky využívané v zdravotníctve, ale dnes sú obľúbené hlavne medzi športovcami. Či s...

Ako sa správne obliecť počas športovania v nepriaznivom počasí?

Športovanie v premenlivom jarnom počasí je niekedy naozaj náročné. Zakaždým premýšľať, ako sa obliecť, pre prípad ochladenie alebo dažďa pri športe. Každý z nás zažil ten pocit, kedy zle zvolené oblečenie športovanie ohromne komplikuje....

Športovanie v páre

Chcete športovať, ale nie sám? Alebo chcete prinútiť partnera k športu? Nájdite si spoločnú aktivitu a navzájom sa tak motivujte. Dajte si spoločné ciele a uvidíte, že sa vám hneď bude športovať lepšie a ešte to utuží váš vzťah. Spoločný...