blog-post image

Športovanie v páre

Chcete športovať, ale nie sám? Alebo chcete prinútiť partnera k športu? Nájdite si spoločnú aktivitu a navzájom sa tak motivujte. Dajte si spoločné ciele a uvidíte, že sa vám hneď bude športovať lepšie a ešte to utuží váš vzťah. Spoločný záujem má na vzťah totiž veľmi priaznivý vplyv. Je rozhodne príjemné, keď pár spolu zdieľa zážitky, zábavu a zlepšujúce sa postavu.

Pred tým, než ale začnete vyberať šport, ktorý budete spolu prevádzkovať, je potrebné sa zamyslieť nad tým, v akej sú obaja z páru kondíciu a zároveň čo vie. Aby nakoniec splečné športovanie nebolo pre jedného z páru skôr utrpenia.

Dôležité je si tiež dať cieľ, aby nedošlo k rozporom a hádkam. Tým myslím napríklad. Dohovoriť sa, že každú stredu budete chodiť spoločne cvičiť, a alebo že cieľom je, aby každý schudol aspoň 5 kg a pod. Pretože ak budete mať každý svoj cieľ, spoločné športovanie postráda význam.

V tomto článku som vypísala pár tipov a rád, aké športy v pároch môžete robiť.

Chcem cvičiť zdravšie »

Športy, ktoré nie je nutné robiť v páre, ale pre páry sú vhodné tiež

Cyklistika, beh, in-line korčule, kolobežky a turistika a nordwalking, golf. jazda na koni .... To sú športy u ktorých nie je podmienkou, že sa dajú robiť len v páre, avšak aj tak, je páry môžu robiť spoločne. U týchto športov však často dochádza k tomu, že jeden druhého brzdí a vznikajú tak športy a poznámky štýl: "Nabudúce pôjdem sám".

Avšak z týchto menovaných druhov športu sa pre páry hodia predovšetkým turistika a nordwalking. Zdieľanie spoločných zážitkov, poznávanie a skúmanie nových miest, príjemná konverzácie a relax. To všetko pár na túre zažije. Niekedy aj taká turistika sa môže zmeniť v dobrodružstvo okorenené adrenalínom, čo je pre pár tiež silným zážitkom.

Pre pohodlnú turistiku a nordwalking je potrebné si zvoliť ideálnu výbavu. Trekové topánky, oblečenie a paličky. Výber trekových topánok je naozaj dôležitý, a ak si s tým neviete rady, prečítajte si článok "Ako vybrať topánky na turistiku"

Prejsť na článok “Ako vybrať trekovú obúv”»

Ďalším skvelým a dokonca zároveň aj romantickým športom je jazda na koni. Viete ako sa to hovorí "Najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta". Objednať si spoločne vychádzku do prírody a užite si spoločnú romantiku. Jazda na koni má blahodarný vplyv na celé svalstvo v tele a pôsobí príjemne na panvicu a chrbát.

Squash, ping pong, tenis, bedminton

Všetky tieto športy sú vhodné pre súťaživé jedincov, ktorí nemajú za cieľ si u športu porozprávať a zároveň pri posilňovaní tela i relaxovať. Tieto športy naozaj donúti každého k pohybu.

Zároveň môžete zapojiť súťaživosť a bojovať o výhru nad partnerom. Výhodou je, že pre tieto športy nepotrebujete pekné počasie. Väčšina sa dá prevádzkovať aj v halách či športoviskách, takže dážď ani sneh vás nemôže zastaviť.

Pokiaľ s týmito športy začínate a teda nemáte vybavenie, nič sa nedeje. Väčšina športovísk má pre tieto prípady všetko vybavenie na zapožičanie. Avšak ak máte v pláne tieto športy robiť pravidelne, odporúčam si kúpiť svoje vlastné vybavenie.

Vybrať vybavenie »

Horolezectvo

Horolezectvo je skvelým párovým športom. Je skvelé pre posilňovanie dôvery a zároveň pre získavanie nových zručností a posilňovanie tela. Jeden z páru totiž istí druhého, čo lezie po stene, zo zeme. Ak ste začiatočníci, všetko vám v prevádzkarni požičia a naučí vás, ako máte druhého istiť a ako loziť. Ak budete pokračovať v horolezectve a budete loziť aj vonku, je potrebné vybrať si ideálnu vybavenia.

Vybrať vybavenie »

Párová jóga

Jóga je šport, ktorý prepája pretiahnutie a posilnenie tela a zároveň relaxáciu a pôsobí blahodarne aj na psychiku. Jóga v páre je náročná avšak vďaka nej sa taktiež buduje dôvera v páre. Tu ide naozaj o vzájomnej napojenie, komunikáciu a dôveru v druhého.

Dnes je tento šport veľmi obľúbeným a vďaka tomu aj nájdete niekoľko kurzov do ktorých môžete pravidelne dochádzať a alebo návody a tipy na internete, ktorými sa môžete inšpirovať. Skvelé je, že k tomuto športu nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie. Stačí vám len podložka na cvičenie.

Tip na podložku na cvičenie

DOMYOS Podložka Na Jemnú Jogu 5 mm

Obr.: DOMYOS Podložka Na Jemnú Jogu 5 mm

Párový tanec

Né každý by zaradil tanec medzi športy, avšak podľa mňa tanec športom je. Iste sa u neho zapotíte a posilníte nejednu časť tela. Ako už z názvu vyplýva, hovoríme o párovom tanci, kedy tancujete s partnerom a spoločne sa učíte.

V ponuke je veľa kurzov, kde vás naučia rôzne štýly tanca a môžete sa posúvať až tak, že nakoniec môžete spoločne jazdiť na súťaže. V tomto prípade je potrebné si zaobstarať ideálnu obuv a najlepšie pohodlné oblečenie.

Spoločné posilňovanie,

Posilňovanie v posilňovniach niekedy tiež potrebuje pomoc druhého. Nielen pre motiváciu a povzbudzovanie, ale aj pre asistenciu s náročnejšími či ťažkými činkami. Vzájomná podpora je tu naozaj dôležitá a posilňuje tak aj vašu dôveru.

V tomto prípade vás neobmedzí ani počasie, pretože väčšina športovísk je v budovách, teda sa nemusíte báť ani zimy, ani dažďa. Vybevní väčšinou nepotrebujete, okrem pohodlného funkčného oblečenia a rukavíc pre zdvíhanie ťažkých váh.

Záverečné zhrnutie

Spoločné ciele a prekonávanie sa, vzájomná motivácia a spoločné zážitky. To všetko vám dopraje spoločné športovanie a nielen to. Ak budete spoločne športovať, vybudujete si tak ešte lepšiu vzájomnú dôveru a posilníte tak váš vzťah. Nezabudnite myslieť na to, že šport, ktorý budete spoločne robiť, by mal baviť vás oboch a mali by ste si v ňom určiť spoločný cieľ.

Vybrať vybavenie na športovanie »

 

TOP produkty z kategórie Šport

Podobné články

Prečo nosiť kompresné podkolienky pri športe?

Počuli ste už o kompresných podkolienkach na šport? Zaujíma vás, v čom spočíva výhoda v ich nosení a prečo ich nosiť?

Kompresné podkolienky sú už dlhé roky využívané v zdravotníctve, ale dnes sú obľúbené hlavne medzi športovcami. Či s...

Ako sa správne obliecť počas športovania v nepriaznivom počasí?

Športovanie v premenlivom jarnom počasí je niekedy naozaj náročné. Zakaždým premýšľať, ako sa obliecť, pre prípad ochladenie alebo dažďa pri športe. Každý z nás zažil ten pocit, kedy zle zvolené oblečenie športovanie ohromne komplikuje....

Ako sa aj pri nepriaznivom počasí udržať vo forme?

Mnohí z vás sa po zime pri ľahkom oteplení tešili na športovanie vonku. Na to, ako sa zase dostanete do kondície a mimo domov, na čerstvom vzduchu. Avšak ako každý rok, vás rozhodilo jarné premenlivé počasie. Preto sa dnes pozrieme na pár tipo...