Slnečné okuliare

V kategórii slnečné okuliare nájdete niekoľko druhov slnečných okuliarov. Slnečné neplní len módne funkciu, ale tiež chráni vaše oči pred slnečným žiarením. Aké slnečné okuliare sú vhodné pre vás? To sa dozviete, keď budete pokračovať v čítaní.

Slnečné okuliare sú skvelým módnym doplnkom, ale kazematy pristane nejaké iné. Je teda spôsob, ako si správne slnečné okuliare vybrať a to podľa tvaru vašej tváre. Zároveň však je dôležité, voliť správnu farbu skiel okuliarov, ktorá plní svoju fukcii ochrany očí pri rôznych aktivitách. Ak potrebujete poradiť s tým, ako si slnečné okuliare vybrať, prečítajte si článok "Ako vybrať slnečné okuliare"

Vybrať slnečné okuliare »

Výber slnečných okuliarov podľa tvaru tváre

Okrúhlu tvár - výška a šírka tváre je takmer rovnaká. Ak máte okrúhlu tvár, budú sa k vám hodiť okuliare s ostrými rysmi. Rozhodne vám nebudú slušať okrúhle okuliare typu lenonky.

Hranatá tvár - hranatú tvár v tvare štvorca alebo obdéleníku. Ak máte hranatú tvár, môžete zvoliť okuliare okrúhle so zaoblenými tvarmi, tipu lenonky alebo pilotky, avšak niekomu pristane naopak zvýraznenie ostrých čŕt tváre hranatými okuliarmi.

Trojúelníková tvár - ľudia čo majú od čela dole zužujúci sa tvár by mali nosiť slnečné okuliare s jemnými obrúčky, nie príliš výrazné.

Oválna tvár - ľudia s oválnym tvarom tváre majú výhodu, môžu nosiť akékoľvek okuliare, tým jednoducho pristane všetko

Farby skiel slnečných okuliarov

Farieb skiel je nespočetne veľa a každá z nich plní inú funkciu a hodí sa na inú činnosť. Viac o tom, ktorá farba je vhodná na čo sa dozviete v článku viz. vyššie.

Materiál skiel slnečných okuliarov

Väčšina skiel okuliarov je vyrábaná buď zo skla, plastu a alebo polykarbonátu. Každý z týchto materiálov má iné vlastnosti. Ak okuliare budete nosiť každodenne, pri riadení alebo vonku, určite myslite aj na sklá, ktoré sú ošetrené UV filtrom, ktorý vám oči ochráni od slnečného žiarenia.

Skryť popis