blog-post image

Čo si nesmiete zabudnúť vziať so sebou na kempovanie?

Kempovací sezóna je opäť pred nami. Nech sa chystáte na výlety po tuzemsku alebo do zahraničia, budete potrebovať ideálnú kempingovú výbavu. Čo taká kempingový výbava ale obsahuje a na čo by ste nemali zabudnúť? Na to sa pozrieme v tomto článku.

Dovolenka v kempe - tu budete tráviť dlhý čas, dlhú dovolenku, teda nebudete potrebovať rýchlo skladací stan, ani čo najľahší vybavenia. Budete potrebovať všetko, čo vám zaistí komfort pri niekoľkých dennej dovolenke.

Kempovanie všade možne - ak budete prechádzať autom a kempovať na niekoľkých miestach, budete určite potrebovať rychlo zložiteľné vybavenie a žiadne prehnané množstvo, aby ste nestrávili vždy pol dňa balením a rozkladaním, avšak vám nebude záležať na váhe ani veľkosti vybavenie v zloženom stave.

Kempovanie v prírode, aneb zložíte hlavu tam kam dôjdete - v tomto prípade plánujete všetko vybavenie nosiť na chrbte, tým pádom budete potrebovať, aby všetko vážilo čo najmenej a zabralo v zloženom stave čo najmenej priestoru.

Stan

Stan je jedna z najdôležitejších častí vašej kempingové výbavy. Bez stanu nebudete v suchu ani schovanie pred vetrom alebo slnkom. V stane sa potrebujete dobre vyspať, prípadne stráviť chvíle v přečkávání dažďov, či zimy. Ak si neviete rady s výberom stanu, odporúčam vám prečítať si článok "Ako vybrať stan".

Prejsť na článok ako vybrať stan »

Karimatka

Dovolenka v kempe - tu platí, že siahnete po tej najkomfortnejšie variante spanie, bez ohľadu na to, koľko miesta v aute vám karimatka zaberie.

Kempovanie všade možne - tu platí, že budete potrebovať možnosť rýchlo zbaliť a rýchlo rozločit či nafúknuť karimatku, aby ste ju nemuseli pol dňa chystať.

Kempovanie tam kam dôjdete - v tomto prípade budete rozhodne zvažovať veľkosť a váhu karimatky v zloženom stave, ale zároveň pohodlie.

Tip na veľa pohodľnú karimatku:

QUECHUA Matrac Air Basic 140 cm

Obr.: QUECHUA Matrac Air Basic 140 cm

Spacák

Môžete mať ten najlepší stan a ten najlepší karimatku, ale bez ideálneho spacáku si komfort na spanie rovnako nezaistíte. Ak vás zaujíma, ako si správne spacák vybrať, prečítajte si článok "Ako vybrať spacák", kde sa dozviete veľa užitočných informácií.

Prejsť na článok ako vybrať spacak »

Varič

Dovolenka v kempe - ak máte v pláne stráviť dovolenku v kempe, tak máte výhodu. Nielen že vo veľa kempov je dnes plne vybavená kuchyňa, ale ak nie, nevadí vám si so sebou vziať do auta skladacie gril a alebo varič, ktorý zaberie viac miesta a varenie na ňom zaberie viac času.

Kempovanie všade možne - pretože dosť často je v prírode zakázané zakladať oheň a alebo by pre vás bolo zbytočne zložité prevážať drevo a uhlie do grilu, ale zároveň vám nebude vadiť váha ani rozmer, môžete zvoliť tento typ variče:

Kempovanie tam, kam dôjdete - všetko potrebné skladáte do batohu na chrbte, takže potrebujete niečo, čo nezaberie miesto a zároveň bude ľahké, preto iste zvolíte kartuši s malým varičom na zacvaknutie.

Riad

Dovolenka v kempe - pri dlhodobej dovolenke v kempe, budete potrebovať riadu, ktoré vám zaručí nielen komfort, ale aj veľa možností. Nebudete potrebovať jednorazové ani nijak extra skladné riadu. Buď si ho môžete vziať z domu, ak sa nebojíte, že ho rozbijete alebo stratíte, alebo si môžete zaobstarať špeciálnu výbavu, ktorá vám umožní uvariť si takmer čokoľvek na čo ste zvyknutí z domu.

Kempovanie všade možne - pri prechádzaní sem a tam, sa vám bude hodiť skladné riady, ktoré vám umožnia uvariť si aspoň základné jedlá na menších varičoch.

Kempingová sada riadu - ešus KING CAMP Adventurer II

Obr.: Kempingová sada riadu - ešus KING CAMP Adventurer II

Kempovanie tam, kam dôjdete - opäť v tomto prípade budete potrebovať čo najúspornejší riadu. Nesmie moc vážiť, ani zabrať príliš miesta v batohu.

Skladací nábytok

Dovolenka v kempe - v kempe na dovolenke si jednoducho chcete užiť pohodlie a relax, teda k tomu potrebujete také vybavenie, aby ste si mohli v pokoji sadnúť, prípadne uskladniť veci v skriniach a nemuseli ich mať zabalené v cestovných taškách.

Kempovanie všade možne - tu tiež počítajú s určitým komfortom, ktorý vám zároveň zaisťuje aj prejazd autom. Preto budete radi za to, keď si k jedlu pri večeru budete môcť sadnúť a prípadne si zahrať karty s priateľmi pri stole. K čomu sa vám budú hodiť skladacie stoličky a stoly.

Kempovanie tam, kam dôjdete - tu sa väčšina z vás jednoducho bez akéhokoľvek nábytku zaobíde a sadne si proste na klát, ktorý v lese alebo prírode nájdete. Na chrbte proste stôl nosiť nebudete.

Tipy na ďalšie užitočné vybavenie

Hamaky - hamaka je skvelý pomocník, miesto karimatky, alebo v prípade zastrešené Hakama aj miesto stanu. V batohu vám zaberie absolútne minimum miesta a vyspíte sa úplne rozprávkovo. Jediné čo k tomu potrebujete sú pevné stromy.

Tip na zastrešenú hamaku:

Hamak so strieškou HIGHLANDER Nomad Hammock

Obr.: Hamak so strieškou HIGHLANDER Nomad Hammock

Chemický záchod - chemický záchod je vhodný pre tých, ktorí nebudú prespávať v kempe a zároveň nezvládajú vykonávať svoje potreby len tak v húštine. Ak budete prechádzať autom sem a tam, chemický záchod vám v ňom zas toľko miesta nezaberie a zaručí vám akýsi komfort v týchto intímnych chvíľach.

Kempingová sprcha - výborné riešenie pre tých, čo nepřespávají v kempe. Nemusíte ani prebývať blízko vody, jednoducho pri ceste okolo vody alebo benzíny naplníte vak sprchy vodou a v prírode ho už len zavesíte do potrebnej pozície a môžete sa v ohodlie sprchovať.

Záverečné zhrnutie

Pri nakupovaní a výbere kempovacího vybavenia je nutné premýšľať nad tým, kde budete kempovať. Podľa toho sa bude odvíjať množstvo vybavenia, jeho váha a veľkosť v zloženom tvare. Na nič nezabudnite a potom už si jednoducho len dovolenku užite.

Vybrať outdoorové vybavenie »

TOP produkty z kategórie Stany